Desiccant Rotorlu Kompakt Nem Alma Cihazı

Desiccant Rotorlu Kompakt Nem Alma Cihazı
13.08.2022
2.160

Desiccant rotorlu kompakt nem alma cihazı yardımıyla bulunduğunuz ortamdaki nemden basitçe kurtulabilirsiniz. Desiccant nem alma aygıtları çok soğuk iklimlerde kullanıldığında veya alçak çiğlenme noktası, derin kuruma ya da düşük nem seviyeleri gerektiğinde aşırı derecede iyi performans gösterir. Desiccant kurutucu cihazlar; makinaları ve ürünleri, yağa, suya ve pisliğe karşı korur. Desiccant kurutma ilke olarak, kurutma silosundan ayrılan neme doymuş havanın kapalı çevrim olarak yeniden nemden temizlenmesi ve kurutma silosuna gönderme işlemini yapar.

Silikajelli Nem Alıcı

Silikajelli nem alıcı için pek çok kullanım sahası vardır ve bunların büyük bölümü nem tahribatını engellemeye yöneliktir. Tekstil ve elektronik ürünlerin paketlerinde, türlü araç gereçlerde, trafolarda, optik araçlarda, metal ve makine kısımlarında, arşiv ve kütüphanelerde, ıslanan elektronik cihazların kurutulması işleminde, deri ürünlerinin taşıma ve stoklanmasında, çiçeklerin renk ve biçimlerini yitirmeden kurutulmasında, su sporlarında kullanılan kuru çantalarda, sualtı kameralarında, ilaç ve vitamin ambalajlarında, gıda paketlerinde, resim ve sanat eserlerinde, tohumlarda ve nemden etkilenmemesi gereken daha pek çok yerde nem önleyici olarak kullanılmaktadır.

Nem Alma Nedir?

Yaşam alanlarındaki fazla nemli hava sağlık için fazlasıyla önemlidir. Bu hal gözle görülmeyebilir ve bazı kişiler tarafından değersiz kabul edilebilirken, uzun süreli kritik sağlık problemlerine yol açabilir. İnsan yaşam alanında devamlı olarak fazla nem ile karşı karşıya kalma, başta solunum yolu hastalıkları olmak üzere pek çok hastalığın sebebidir. Nem alma cihazı atmosferdeki nemi gaz olarak alır, sıvıya dönüştürür ve deposu ile doldurur. Bundan dolayı bu cihazlar etraftaki havanın nemini tümüyle yakalayarak havanın taze kalmasına destek olur.

Odanın boyutuna ve şahısların gereksinimlerine göre ayrımlı ekipman alternatiflerini yorumlamak mümkündür. Cihazlar sığalarına bağlı olarak bir saat içinde ayrımlı hacimlerdeki havayı süzerek nem alma niteliğine sahiptir. Nem alıcılar salgın vakitlerinde da fazlası ile önemlidir. Koronavirüs gibi pek çok virüs, fazla nemli çevrelerde daha uzun süre hayatta kalabiliyor.

Bu durumda da virüsün nemli çevrede ve uzun zaman yapışabilme niteliği yine de enfekte olmuş bir şahsa bulaşma yeteneğine sahip oluyor. Bu sebeple çevrenin nemi bir nem alma cihazı kullanılarak daimi olarak dengelenmelidir. Bu gidişat virüsleri yok etmek için de büyük fayda sağlıyor. Bilhassa alışveriş merkezleri ve bakkallar gibi kapalı ortamlarda hava kalitesinin iyileşmesinde fazlası ile önemli olan nem gidericiler işleyimsel veya evsel ölçekte bulunabiliyor.

Nem Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Nem ve kurutma uygulaması sıhhatli ve estetik bir hayat için oldukça önemlidir. Bulunduğumuz ortamı daha sıhhatli ve yaşanabilir hale getirmek için nemli kurutmaya müracaat etmemiz gerekebilir. Bu yüzden şahsımızı içinde bulduğumuz çevrede daha sağlıklı nefes alabilir ve şahsımızı daha konforlu hissedebiliriz. Bazı cihazlarla bulunduğunuz yerdeki nemi iyi seviyelere çekerek daha sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz.

İç Ortam Nemi Ne İçin Önemlidir?

Evde bulunan nem pek çok soruna neden olabilir, genel itibarıyla ve nemli nedenlere sebep olabilir ya da tıkanmış ve küf kokulu odalara da neden olabilir. Önemli olan çevreler, genel itibariyle solunum yolu hastalıkları ve bronşit gibi sorunların önde gelen nedeni olan toz akarlarını bulundurduğu için gizil bir sağlık sorununa sebep olur.

Nem Alma Cihazı Ne İşe Yarar

Nem alma cihazları genel itibariyle atmosferde bulunan kir, toz, nemi gidererek doğrusu ortamı diğer böcekler ile toz akarları açısından çok daha az cazip hale getirir ve az soğuk yüzeylerde önde olmak üzere pencerelerde ve duvarlarda da olabilecek türlü nem miktarını azaltır.

1000 dönme döngüsünde özgün bir 3,5 kilo yıkama kullanımında bir buçuk lira dolaylarında alıkonulan su olduğunu düşününce çamaşır odasında nem alma cihazı kullanmak esasında kurutma vakitlerini mühim ölçüde hızlandıracaktır.

Bir Nem Giderici Nasıl Çalışır?

Nem alma cihazı, bulunduğu çevrede nemli havayı, fan aracılığı ile içine çeker. Makineye çekilen nemli hava, ısı eşanjörüne gönderilir. Isı eşanjörüne çekilmiş olan nemli hava, su damlacıklarına dönüşür. Böylelikle nemli hava tümüyle kuru havaya dönüşür ve dışarı gönderilir. Bu döngü, nem alma cihazı yardımıyla daima tekrarlanır ve çevrenin nemi eksiltilerek kuru hava elde edilir. Cihazın, sağlıklı bir çevre sunması herkes için sıhhatli bir nefes demektir.

Ziyaretçi Yorumları (4)

  Whatsapp
  Tro Dry
  Tro Dry
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  TroDry.com - © 2021 - Tüm hakları saklıdır. | Yazılım: İstanbul Web Tasarım
  HEMEN ARA