Hava Temizleme

Hava Temizleme
13.06.2021
1.176

Hava Temizleyici Nedir? Ne İşe Yarar?

Hava temizleme cihazları evimizde, ofisimizde ve diğer alanlarda daha sağlıklı ve ferah bir havayı solumamızı sağlayan cihazlardır. Günümüzde artan hava kirliliği ve diğer sorunlar sebebi ile, biz farketmesek de kirli bir hava soluyoruz. Tam bu noktada ise devreye hava temizleme cihazları giriyor. Çalışma mantığı oldukça basittir. Çalıştığı ortamdaki havayı içine çeker, ardından içindeki filtre sayesinde bunu süzer. Bu süzülen, yani temiz olan hava ise ortama iletilir. Havada gözle göremediğimiz mikroorganizmalar, tozlar vb. bu şekilde filtre yardımıyla tutulur ve bize ulaşması engellenir. Böylece bulunduğunuz ortamdaki hava kalitesini arttırmış olursunuz.

Hava Temizleyiciye Sahip Olmanın Avantajları Nelerdir?

Çoğu insan bulunduğu ortamın havasının kalitesini dikkate almaz. Ancak sağlıklı bir yaşam sürebilmeniz adına soluduğunuz hava büyük önem taşıyor. Özellikle havadaki çeşitli maddelere karşı alerjisi olan kişiler için doktorlar tarafından evlere hava temizleyici alınması isteniyor. Bunun yanı sıra, yaşam kalitesini arttırmak isteyen kişiler de hava temizleme makinesi almayı tercih ediyorlar.

Evde Sizi Hasta Edebilecek Şeyler Nelerdir?

Rutubet, küf, kirli hava, tozlu hava vb. sayılabilir. Ancak çözümü de oldukça basit. Oda hava temizleyici sayesinde kirli havanızı yenilersiniz ve sağlıklı bir ortam sağlarsınız. Bu sayede de sizi hasta edici unsurlar ortamdan kalkmış olur.

Evlerde Maruz Kaldığımız Tozlar Sağlığımız İçin Hangi Tehlikeleri Taşıyor?

Evdeki tozlar, gözle göremediğimiz zararlı mikroorganizmaların ve bakterilerin yaşamalarına uygun bir ortam hazırlamış olur. Bununla da sınırlı olmayıp, haşerelerin de ortaya çıkmasını sağlayabilir. Bunun sonucunda da, akciğer ve solunum yolu rahatsızlıkları yaşamanız kaçınılmazdır. Eğer bu konularda şikayetiniz varsa ev hava temizleyici almanız şarttır, ancak tozlu havaya maruz kaldığınızı düşünüyorsanız hava temizleme makinesi sizin için harika bir çözümdür!

Hava Temizleme Cihazları İşe Yarıyor Mu?

Yapılan araştırmalara göre, düzenli olarak kullanılan ev hava temizleyici ürünleri olumlu sonuçlar vermiştir. Tozlara karşı alerjiniz olmasa bile, yapılan ölçümler sonucunda hava kalitesinin olumlu ölçüde arttığı ve buna paralel olarak yaşam kalitenizin arttığı da bilimsel olarak ispatlanmıştır

Hava Temizleyici Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hava temizleyici satın almadan önce, cihazın mutlaka filtre özelliklerini incelemelisiniz. TroDry marka cihazlarda, diğer markalardan üstün olarak kullandığı özel filtreleme teknolojisi bulunur. İçerdiği “TRU HEPA” filtre özelliği sayesinde havadaki tüm partikülleri %99.7 oranına kadar filtreler. Filtre konusu hava temizleyici cihazlar için olmazsa olmazdır.

İkinci olarak ise, cihazı çalıştırmayı düşündüğünüz alanı belirlemelisiniz. Eğer büyük bir alanı tercih edecekseniz, düşündüğünüz TroDry hava toz temizleyici cihazın farklı modellerini incelemelisiniz.

Üçüncü olarak, ses hassasiyetiniz varsa; cihazın ses eşiğini kontrol edin. Bazı modeller oldukça sessiz çalışırken, bazıları biraz daha yüksek sesli gelebilir. Ancak hangi modeli tercih ederseniz edin, temel olarak sağlıklı hava soluyacağınızı unutmayın.

Dördüncü olarak ise, cihazın tükettiği enerji miktarına bakmalısınız. Çünkü bu cihazları gün içerisinde hatta geceleri de aktif olarak kullanacağınız için enerji masraflarına da dikkat etmelisiniz. Yazının devamında, önerdiğimiz hava temizleyicileri incelemenizi öneriyoruz.

Hava Temizleme Cihazları Nasıl Temizlenir?

Bir Hava Temizleyici Cihaz aldığınızda, zaman içerisinde içerisindeki filtreye havadaki çeşitli partiküller yapışacak ve filtre eskiyecektir. Filtrenin değişim zamanı geldiğinde, eski filtreyi çıkartıp yeni filtreyi takmanız yeterlidir. Ayrıca yumuşak ve su bırakmayan bir bezle, düzenli aralıklarla hava temizleyici cihazınızı silmeniz alacağınız performansı arttıracaktır.

Hava Temizleyici Ne İçin Kullanılır?

Hava temizleme cihazı sağlıklı bir hava solumak isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Havada gözle göremediğimiz mikroorganizmalar ve tozlar bulunur. Eğer kirli bir ortamdaysanız, uzun vadede solunum yolu rahatsızlıkları yaşamanız kaçınılmazdır. Bu noktada, hava temizleme cihazı sayesinde kirli havadan kurtulabilirsiniz.

Hava Temizleme Cihazlarının Faydaları

Hava temizleyici cihazları size her zaman sağlıklı ve ferah bir hava sunar. Bu da solunum yolunuz için tamamen uygundur. Temiz hava soluyan kişilerin günlük yaşamında dahi, hayat kaliteleri yüksek olur ve solunum yolu hastalıklarına yakalanma riski azalır.

Hava Temizleme Cihazları Zararlı Mı?

Hava temizleme cihazı sağlığınız için oldukça yararlıdır. Kirli havayı bulunduğunuz ortamdan uzaklaştırdığı için size yüksek kalitede bir hava sunar. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Hava temizleyici cihazlar kullanılırken, cihazın kullanma kılavuzunda belirtilen sürede filtre değişimi yapılmalıdır. Çünkü bu cihazlar bütün havayı içine alıp temizledikten sonra dışarı verdiği için, içindeki filtre zamanla eskir. Bazı filtreler yıkanarak temizlenebilir, bazı filtrelerin ise değişmesi gereklidir. Düzenli olarak filtre bakımını yaptığınız hava temizleme cihazları oldukça faydalı olup herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Hava Temizleme Cihazı Tavsiyeleri

En iyi hava temizleme cihazı olarak baktığımızda, insanların genel olarak tercih ettiği marka TroDry’tir. TroDry markasının cihazlarında kullandığı AirgoCleanteknoloji sayesinde, dışarıya ozon veya iyonlaşma vermeden size doğal klima etkisi yaratır. Diğer hava temizleme cihazlarından farklı olarak, TRU HEPA filtresi sayesinde, cihazın çalıştığı ortamın havasında bulunan partiküllerin %99.7 ‘sini filtreler ve size oldukça sağlıklı bir ortam sunar. Eğer siz de etkili bir hava temizleme cihazı arıyorsanız seçiminizi TroDry markasından yapmalısınız. Üstelik düşük ses ile çalışma özelliği sayesinde herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz.

Astım Hastaları İçin Hava Temizleyici

Astım hastalığı, solunum yollarını tıkayan ve nefes almada güçlük yaratan bir hastalıktır. Astım hastası olan kişiler doktora başvurduğunda, doktorlar bu hastalara hava temizleme makinesi önermektedir. Bu hastaların bulunduğu ortamların mümkün olduğunca temiz ve tozlardan arındırılmış olması önemlidir. İnsanların genel olarak satın alma tercihlerine baktığımız zaman, ilk sırada TroDry marka hava temizleyicileri satın aldığını görüyoruz. Bunun başlıca sebebi, diğer hava temizleyicilere kıyasla çok daha etkili çalışması, portatif olması, sessiz olması ve uygun fiyatlı olmasından kaynaklıdır.

En İyi Hava Temizleme Cihazı Fiyatları

En iyi hava temizleme cihazı üreticisi bilinen TroDry markası, rakiplerine göre daha uygun fiyatlı ve etkili ürünler sunmaktadır. Ortalama hava temizleme cihazı fiyatları olarak baktığımızda ise, 3500-4000 TL bandında cihazların olduğunu söyleyebiliriz. Başlangıç seviyesi bir cihaz arıyorsanız 1300 TL gibi bir fiyata da alabilirsiniz. Üstelik TroDry marka hava temizleme cihazları düşük güç tüketimi ile bütçenize dosttur. Bu sayede yüklü elektrik faturası ödemenize gerek kalmaz.

TroDry Hava Temizleyici Cihazlar

TroDry hava temizleyici cihazlar farklı kategorilerde sunulmaktadır. Ev tipi, ofis tipi ve daha büyük alanlar için endüstri tipi olarak belirtebileceğimiz modellerdedir. Hava temizleyici fiyatları olarak baktığınızda ise, TroDry markasının hem uygun fiyatlı hem de etkili ürünleri olduğunu göreceksiniz. Cihazların çalışma mantığı ise oldukça basittir.

Dışarıdaki kirli havayı içerisine alır, TRU HEPA filtresi içerisinde süzerek zararlı partikülleri absorbe eder, ardından da bulunduğunuz ortama temiz havayı verir. Cihazı 7 gün 24 saat kullanmanız, en iyi sonucu almanız adına önemlidir. Ayrıca düşük güç tüketimi sayesinde, elektrik faturanızda ciddi artışlara sebep olmaz. Ayrıca programlanma özelliği ile dilerseniz belirli saat aralıklarında çalıştırabilirsiniz. Üstelik tasarım harikası olan TroDry hava temizleme cihazları da bulunduğu ortama şıklık katar.

Ayrıca TroDry marka hava temizleme cihazları Hepsiburada alışveriş sitesi üzerinde de satılmaktadır.

Cihazla ilgili sorularınız olursa ve teknik destek almak isterseniz https://trodry.com/ ‘u ziyaret edebilir, info@trodry.com.‘dan mail desteği alabilir veya 0554 588 4364 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları (3)

  Whatsapp
  Tro Dry
  Tro Dry
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  TroDry.com - © 2021 - Tüm hakları saklıdır. | Yazılım: İstanbul Web Tasarım
  HEMEN ARA