Nem Kurutma

Nem Kurutma
13.06.2021
2.747

Bulunduğu ortamlarda oldukça büyük sorunlara yol açan nem, ortaya çıkardığı sonuçlar oldukça büyük ve zahmetli oluyor. Halk arasında deneme yanılma yöntemleri ile belirli başlı yönetmeler bulunsa bile bu yöntemler ne yazık ki çoğu zaman hiçbir faydası olmuyor.

Halk arasında bulunan bu yöntemler işe yarasa bile çoğu uygulama uzun süreler maalesef ki fayda vermemektedir. Bu yazımızla sizlere nemden nasıl kurtulabilirsiniz, nemi nasıl kurutabilirsiniz ve bu sorunun açtığı tahribatlardan nasıl kolay bir şekilde kurtulabileceğinizi anlatarak sizleri bu konuda en faydalı çözümlere ulaştıracağız.

Nem Kurutma Nedir?

Ortamdaki nemin gereğinden fazla veya az olması, insan sağlığına ve ortamda bulunan eşyalar üzerinde olumsuz yönde etkilere sebep oluyor. Bu nedenle nem kurutmak büyük bir önem teşkil ediyor.

Nemin ortamda yaratığı olumsuz sonuçlar sebebiyle bu konuda hızlı bir şekilde önlem almanız yaratacağı sonuçlar açısından oldukça değerlidir.

Nem oranının yükselmesi ortamda su yoğunluğuna sebep olacağı için ortamda bulunan elektronik araç ve gereç, mobilya, dekorasyonlar ve birtakım eşyalar için kötü yönde etkileri bulunuyor.

Ortamda nemin fazla olması nedeniyle elektrik tesisatının zarar görmesi büyük bir olasılıktır. Bunun sonucunda çıkabilecek herhangi bir şekilde olan yangın veya başka olaylar nemin yol açtığı büyük sorunlar arasında yer alıyor.

Nemin yoğun olması nedeniyle bu tür ortamlarda rahatça oluşabilecek olan küf, mantar gibi benzeri canlıların oluşmasına sebep oluyor.

Ev akarları adı verilen canlılar, nemli ortamlarda bulunmayı sevmeleri nedeniyle, ev vb. mekânlarda bulunma riskini artıyor.

Betonarme yapılarda ise nemin fazla veya az olması sebebiyle, binaların metallerden oluşan iskelet yapısında geri dönülemez zararlara yol açıyor.

Nemli ve küflü ortamlarda insanların bulunması sağlık ve bağışıklık sistemine oldukça büyük hasarlara yol açıyor. Özellikle yaz aylarında cihazların sıcaktan etkilenmesi sebebiyle ortamdaki nem miktarında ciddi bir şekilde artışa neden oluyor. Yükselen nem sebebiyle bize hemde farkında olmadan bulunduğumuz bina veya bir başka betonarme yapıya aynı olumsuz etkide bulunuyor. Bu tür olumsuz olaylara sebep olan nem ve neme bağlı etkenlere erken müdahale ederek olumlu sonuçlar kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Nemden kurtulma işlemi için gerekli bazı cihazlar vardır. Bu cihazlar yetkin kişilerce icra edilirse olumlu sonuçlar almanız çok muhtemeldir. Ancak sizler işin daha basit gibi görünen, halk arasında bilinen bazı belli başlı yöntemlerden uygulayarak medet umarsanız hayal kırıklığına düşebilirsiniz. Çünkü bu tür herkesçe bilinen yöntemler çoğunlukla ilk yapıldığında sadece işe yarar. İlerleyen süreçlerde ise aynı olaylar tekrarlayarak sizin bir daha bu konudaki olumsuzluğu gidermeniz için uğraş vermemizi sağlar. Bu şekilde nem kurutma işi sizler için âdeta bir kısır döngü hâline dönüşür. Bu tür anlattığımız olayları yaşamak istemiyorsanız sizlerde bu işlerde uğraş veren profesyonel anlamdaki firmalar veya şirketlere başvurarak kısa sürede olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Nem Kurutma Cihazı Alınmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğünü ve yoğunluğu hesaplanarak bu koşulara göre nem kurutma makinesi seçimi yapmak sizler için uygun olacaktır. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan bu makineleri yetkin kişilerce kullanılarak olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sık bir şekilde evlerde ve işyerlerinde çıkan bu nem sorunu aslına bakacak olursak bu sorunların bu tür yapıtların yapılış aşamasında bulunması sonucuyla oluşmaktadır. Bu sebeple nem kurutma cihazı ile olumlu sonuçlar alabilmek için ilk önce bir hasar tespit yapılması gerekmektedir.

Küf, Rutubet ve Nemi Yok Etmek İçin Hangi Tip Nem Kurutma Cihazları Tercih Edilmelidir?

Gerek böcek oluşumunda etkili olması, gerekse küf ve mantar gibi benzeri canlıların oluşmasına sebep olması ile nem oldukça büyük sorunlara yol açmaktadır. Bu tür nem, küf, rutubet gibi sorunları çözmeniz için bu işlerde uğraşan profesyonel firmalar ve şirketler var. Bu şirketlerden dilediğiniz zamanda yardım alabilirsiniz. Eğer sizlerde bu tür şirketler ile birlikte çalışmak isterseniz internet üzerinden veya çevrenizde ulaşabileceğiniz birçok firma ve şirketler bulunuyor. Bu şirket ve firmalara internette bulunan kurumsal numaraları aracılığıyla istediğiniz zamanda yardım alabilirsiniz. Bu şirketler sizlerin nem kurutma cihazları tercih ederken hangi makineleri tercih edebileceğiniz hakkında sizlere detaylıca yardımcı olacaktır.

Binamı Kurutmazsam Sonuçları Ne Olur?

Kimse inşaat projesinin  ertelenmesini istemez ancak gerçek genellikle farklıdır. Çeşitli müteahhitlerin verdiği teslim süreleri genellikle gecikir, bu nedenle son teslim tarihi tehlikeye girme riski taşır. Şap kuru değilse parke döşenemez ve sıva hala ıslak ise boyacı ve marangoz işine başlayamaz. Doğal yollardan kurumanın beklenmesinin sonuçları  ise aynı zamanda hatırı sayılır hasara neden olabilir. Binanın tam kurumaması veya yavaş kuruması, aslında küf oluşumu riskini artırır. Üstelik duvarlarınızda çatlaklar oluşma olasılığı daha yüksek olacaktır. Aşağıda buna nasıl neden olduğunu ve nasıl önlenebileceğini kısaca açıklamaktayız.

Şap ve Sıvanın Doğal Yollardan Kuruması Beklenirse Ne Olur?

Pek çok kişi, sıva veya şap uygulamasından sonra bina nem kurutucularının kullanımını ve kullanışlı oluşunu hafife alır. Bina kurutma cihazları kullanmazsa küflenme  riski  artar. Yeni yapılan projelerde doğal kuruma dolayısıyla çok yavaş kuruma  başka sorunlar da yaratabilir. Sadece, zemin döşendiğinde şap henüz kurumadığı için şişen bir parke zemini veya boyacının sıvaya kürlenmesi için yeterli zaman vermediği için dökülen boyayı düşünün. Bina kurutma cihazları, sonrasında nem ile ilgili tüm problemleri ortadan kaldırdığı  için  bu konuda size yardımcı olabilir.

Doğru seçilmeyen inşaat kurutma cihazlarının bir sonucu olarak yanlış kurutma durumları oluşabilir ve zamandan kazanayım derken zarara uğramış olursunuz.

Bir bina kurutucusu kiralamayı mı planlıyorsunuz? O zaman bu web sitesini ziyaret ederek zaten doğru seçimi yaptınız. Bununla birlikte, uygun ekipmanı kullandığınızdan emin olun. Uygun olmayan inşaat kurutucular veya yanlış ekipman kombinasyonu, yüzeyin yetersiz kurumasına neden olabilir. Bu yanlış kurutucularla birlikte çok güçlü bir ısıtıcı, örneğin bir mazotlu ısıtıcı kullanıldığında sıvada çatlakların oluşmasına neden olabilir. Yanlış seçimler, yeni kurulan şapınızın tamamen çatlamasına da neden olabilir.

Kötü Kurumayı Önleme

Zayıf kurutma sonuçları felakete neden olabilir. Nem sorunlarını veya diğer rahatsızlıkları önlemek için doğru inşaat kurutma cihazlarını kullanmak çok önemlidir. Fanlar ve elektrikli ısıtıcılar birlikte kullanılabilir. Yeni yapılan veya yenilenen evinizi verimli bir şekilde kurutmak istiyorsanız bir uzmana danışmanızı tavsiye ederiz. Nem kurutma – İnşaat kurutma cihazları, fanlar ve elektrikli ısıtıcıların kiralanmasında profesyonel olarak hizmet vermekteyiz ve doğru kombinasyonu seçmenize yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tro Dry
Tro Dry
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
TroDry.com - © 2021 - Tüm hakları saklıdır. | Yazılım: İstanbul Web Tasarım
HEMEN ARA