Nem Alma Cihazları Nasıl Çalışır?

Nem Alma Cihazları Nasıl Çalışır?
09.04.2021
622

Nem alıcı ya da nem giderici ekipmanlar modelden modele değişiklik gösterse de aslında Hepsi de benzer prensiplere göre faaliyet gösterir. Bu makalede nem giderici işleminin ana unsurlarını ve karşılaşılabilecek çeşidi potansiyel problemler tanımlanmıştır.

İç Ortam Nemi Ne İçin Önemlidir?

Evde bulunan nem pek çok probleme sebep olabilir, genel itibarıyla ve nemli sebeplere yol açabilir ya da tıkalı ve küf kokan odaları da yol açabilir. Önemli olan ortamlar genel itibarıyla astım ve bronşit gibi hastalıkların önde gelen sebebi olan toz akarlarını barındırdığı için potansiyel bir sağlık problemine yol açar.

Nem alma cihazı ne iş yapar?

Nem giderici Ekipmanları genel itibarıyla havada bulunan toz, kir nemi gidererek Aslında çevreyi toz akarları ve diğer böcekler açısından çok daha az çekici hale getirir ve serin yüzeylerde başta olmak üzere duvarlarda ve pencerelerde de meydana gelebilecek çeşitli nem miktarını azaltır.

1000 dönme döngüsünde tipik bir 3,5 kilo yıkama uygulamasında bir buçuk lira civarında alıkonulan su olduğunu düşündüğümüzde çamaşır odasında nem giderici kullanmak aslında kurutma sürelerini önemli ölçüde hızlandıracaktır.

Nem giderici, çeşitli ekipmanların günde yaklaşık olarak 12 saat boyunca güven içerisinde çalıştırılması mümkündür. Tabii ki çalışma süresi ne kadar uzarsa bu durum o kadar iyi olacaktır.

Bir Nem Giderici Nasıl Çalışır?

Ev ya da iş yerlerinde bulunan nemin ortadan kaldırılması amacıyla nem alma cihazları havasını cihazdan çektikten sonra nemin çıkarılarak Evde bulunan nem seviyesini azaltmak mümkündür. Azaltma seviyesi, otomatik ya da sensörlü bir kontrol panosu aracılığı ile düzenlenebilir. Ya da sensör havada bulunan azaltma gereksinimi tespit edildiğinde, alternatif akım kompresör eve fan motoruna gönderilir.

Soğutucu veya formunu sıkıştıran ya da gazın sıcak bir sıvı haline geldiği bir diziyi kondanser serpa pompalanmış olan kapalı bir soğutucu sistemin bir parçasıdır kompresör.  Bobinler ise sıvının içerisinde geçerken ısıyı dağıtıma işlevini görür. Soğutucu kondanser bobinleri ve kılcal buradan geçtiğinde buharlaştırıcı bobinleri gider.

Böylelikle Aslında kişilerine de kurumların ev ya da iş yerlerinde başta çeşitli hastalıklara sebep olan annemin azaltılması ya da tamamen giderilmesi amacıyla oluşturulmuş çeşitli ekipmanların özelliklerini iyi bir şekilde öğrendikten sonra bu ekipmanların bahsi geçen alanlarda kullanılması ve böylelikle nem oranının azaltılması ya da tamamen giderilmesi mümkündür.

Nem Alma konusunda daha detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://tr.trotec.com/fileadmin/downloads/Broschueren/TRT-BRPW-LUEN-WM-TR.pdf

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tro Dry
Tro Dry
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
TroDry.com - © 2021 - Tüm hakları saklıdır. | Yazılım: İstanbul Web Tasarım
HEMEN ARA