Şap Kurutma Nedir?

Şap Kurutma Nedir?
14.06.2021
564

Genel itibari ile konuya bakıldığında Şap kurutma uygulamaları ile gerçekleştirilecek şap kurutma işlemleri oldukça sağlıklı ve pratik bir şekilde yerine getirilir. Şap kurutma sistemleri firması olarak firmadan satın alınabilecek veya kiralanacak değişik kapasitelere sahip cihazlar ile şap kurutma işlemi artık çok daha pratik bir şekilde yapılacağı için bu durum sorun olmaktan çıkacaktır. TroDry sistemleri bünyesinde bulunan makineler değişik alanlarda kullanılabilecek şekillerde tasarlanmıştır. Örnek verilecek olursa 30 metrekarelik bir alanı kurutan cihazını gücü ile 250 metrekarelik bir alanı kurutacak olan cihazın gücü ve depo hacimleri tabii ki de aynı olmayacaktır. Bu sebeple de cihazı seçimi yapılırken oldukça dikkatli bir şekilde davranmalı ve alan ile cihaz ilişkisi iyi bir şekilde ayarlandıktan sonra doğru kapasiteye sahip olan cihaz kullanılmalı.

TroDry Şap Nemi kurutma Sistemleri 

Şap kurutma makineleri daha çok taşınabilir olmaları ve değişik şekillerde kullanılabilir enerji aracılığı ile geniş, yüksek ve dar alanlarda kullanılabilecek biçimde tasarlanmıştır. Diğer taraftan, kullanımı sonrasında cihazı saklanması açısından ekstradan büyük bir alana dahi gerek yoktur. Cihaz, basit bir itme kuvveti ile hareket ettirilebilir ve kauçuk tekerlekleri aracılığı ile kolay bir şekilde ilerleyebilen cihaz, çalışılan alanın üzerinde herhangi bir hasar bırakmaz. Elektrik enerjisi ile faaliyet gösteren cihazlarının tamamı şebeke enerjisi ile çalışır. Hiçbir ısıtıcının ulaşamadığı sıcaklık değerine ulaşmasına rağmen çok az enerjiyi tüketilmekte ve harcamış olduğu enerjinin tamamını ısı enerjisine çevirir.

Şap Kurutma Makinesi 

Bu makine ile şap kurutma işlemi alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösteren zaman dilimlerinde kurutma işlemini gerçekleştirir. Normal koşullar altında bekleme yolu ile kurutma açısından Ortalama olarak 5 ila 6 ay arasında bir süreye gereksinim duyulurken, kurutma cihazı ile bu süre 1 ay gibi çok kısa bir süre içerisinde yapılır.

Ayrıca şahsın üzerinde bulunan nem yalnızca yüzeysel olarak değil aynı zamanda derinlemesine de kurutulmalıdır. 

Şapın kendi kendisini kurumasını beklemek veya değişik ısıtıcı cihazlar ile kurutmaya çalışmak hem şapın sağlıklı bir biçimde kurulmasına sebep olacak, hem de vakit kaybı yaşanmasına sebep olacaktır. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tro Dry
Tro Dry
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
TroDry.com - © 2021 - Tüm hakları saklıdır. | Yazılım: İstanbul Web Tasarım
HEMEN ARA